Дев'ять найзначущих об'єктів, деколонізованих у Харкові під час війни.
Декомунізація - одна з найскандальніших тем останніх років у Харкові. Місцева влада довгий час саботувала і відмовлялася демонтувати певні об'єкти - погруддя Жукову, серп та молот на будівлі мерії, радянську символіку на станціях метро і так далі. Однак з початком повномасштабної російсько-української війни цей процес зрушився з мертвої точки: в місті почали позбавлятися не тільки від залишків комуністичного минулого, а й від об'єктів, пов'язаних з країною агресором. Тому поряд з декомунізацією у Харкові стартувала дерусифікація, що об'єдналося в одне поняття - деколонізація.
Редакція сайту 057 розповідає про найбільш значимі об'єкти, які деколонізували у Харкові під час війни.
Дошка на честь маршала СРСР та радянського партійного діяча Василя Блюхера розташовувалася на вулиці Сумській, 71. В цьому будинку Блюхер жив з 1928 по 1929 рік.
Пам'ятник на честь новгородського князя Олександра Невського знаходився на розі Салтівського шосе та вулиці Академіка Павлова. Його встановили у 2004 році до 350-річчя Харкова.
Серпи та молоти були на Харківському мосту, який розташовується на проспекті Героїв Харкова. "Сучасний" Харківський міст збудували у 1954 році до 300-річчя Переяславської ради.
Георгіївська стрічка та радянський орден були частиною мурала, який намалювали на честь кулеметника Червоної армії Петра Набойченко. Мурал розташовується на будівлі по вулиці Полтавський Шлях, 1/3.
Серпи та молоти були на платформі станції метро "Індустріальна", яка є кінцевою станцією Холодногірсько-Заводської лінії і розташовується в однойменному районі Харкова. Станцію відкрили у 1978 році.
Погруддя на честь державного діяча Російської імперії, першого губернатора Слобідсько-Української губернії та російського імперіаліста Євдокима Щербініна знаходилося по вулиці Сумській, 64. Його встановили у 2004 році. Погруддя Щербініна "демонтували" російські окупанти, вдаривши ракетою по будівлі ХОДА.
Дошка на честь маршала артилерії Радянського Союзу і партійного діяча СРСР Юрія Бажанова розташовувалася на фасаді Північного корпусу Харківського національного університету імені Каразіна. Корпус знаходиться на площі Свободи, 6.
Дошка на честь маршала СРСР і радянського партійного діяча Івана Конєва також знаходилася на фасаді Північного корпусу Харківського національного університету імені Каразіна. Її відкрили у 2010 році.
Один з найскандальніших пам'ятників Харкова - погруддя на честь маршала Радянського Союзу і партійного діяча СРСР Георгія Жукова - розташовувався на проспекті Петра Григоренко, 17. Його встановили у 1994 році. Погруддя Жукова вже зносили у 2019 році, але міськрада відновила пам'ятник.
Нагадаємо, що редакція сайту 057 розповідала історію легендарної 92-ї бригади ЗСУ, яка захищає Харківщину. Детальніше про це читайте тут.