Відомий харківський поет та письменник Сергій Жадан продовжує свій щоденник життя рідного міста в умовах війни. На цей раз він розповів, як живуть люди в одному з бомбосховищ міста.
Свій літопис воєнних буднів Харкова Жадан веде на своїй сторінці у Фейсбук.
"Були нині на одному з харківських підприємств. З початку війни в його бомбосховищах ховалось більше 400 людей - працівники, їхні родини, люди з району, області. Мешканці відразу організувалися, влаштували побут, для дітей зробили школу. Якогось дня поруч із підприємством проїхав російський танк. Наші його швидко відігнали.
Нині ситуація спокійна, в бомбосховищі лишилось коло 70 людей - передусім ті, хто лишився без житла.
Привезли їм харчів, вони нам влаштували екскурсію. Показали своє господарство. В одній із кімнат сидить мама, годує грудьми дитину. З пологового їх виписали 23 лютого. Поки що дитина бачила лише підвал. Тато їхній служить пожежником.
В школі дівчинка Даша щось читає. Її вчителька, Кароліна, приглядає за цим всім. Хоча Кароліна сама ще школярка)
На кухні жіночки розповідають, що в меню у них тепер салат "Бандерівський" та борщ "Переможний").
Ще працівники затято повторюють, що говорять тепер українською. Іноді ковзають на російську, але вперто повертаються на українську.
Влаштували невеликий літературний вечір. Домовились, що після перемоги зіграємо їм великий концерт. Зворушливі, пронизливі й теплі голоси, сьогоднішній Харків", - підсумував свою розповідь Жадан.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію