
Подорожі Україною: що подивитися в Ужгороді

Ужгород - столиця Закарпаття і найменший областний центр України.
Самобутнє місто, що увібрало в себе елементи багатьох культур — угорської, австрійської, чеської й української.
Тож сьогодні редакція 057 пропонує трохи пройтися цим містом.
Ужгородський замок - велична цитадель, що височіє на Замковій горі. Її тисячолітня історія включає в себе цілий пласт всіляких припущень і гіпотез. У 16 ст. фортеця була ґрунтовно перебудована знаменитими італійськими архітекторами. Вони внесли в її вигляд мотиви, властиві епосі Відродження. Тут зберігаються тисячі експонатів, серед яких інструменти кам’яного віку, предмети вжитку минулих століть, колекції різноманітних монет регіону, величезна виставка холодної та вогнепальної зброї XVI-XX ст. та багато-багато іншого. Неодмінним плюсом для відвідування буде також те, що замок розташований в самому центрі Ужгорода.
Замок розташований на Капітульний вулиці, 33. Час роботи: з 10.00 до 18.00, по понеділках замок – вихідний.

Ужгородський музей народної архітектури та побуту (скансен) - знаходиться поруч із фортецею. Один із перших скансенів України, побудований в 1970 р. Його особливістю є те, що це музей просто неба, де дбайливо збережені зразки народної архітектури XVIII-XX ст. Тут представлені хатини бойків, лемків та гуцулів, водний млин, кузня, церква, школа, корчма тощо. Інтер’єр всіх будівель ретельно відновлений до автентичного рівня. Це фактично ціле старе село. Особливо цікавою є дерев’яна церква 1777 року, зібрана без єдиного цвяха, а також школа 19 століття.
Адреса: вул. Капітульна, буд. 33а. Час роботи: 10.00 -18.00. Вівторок – вихідний.
Ботанічний сад Ужгородського національного університету - Його територія з самого початку була розділена на 3 тераси, що спускаються по уступах в 22 м. 1/3 площі парку розкинулася над водою, а інші сходять в заплавну частину долини. Тут зберігається величезна колекцієя рослин - близько 4 тис. екземплярів. Серед найбільш незвичних - мамонтове дерево, верба вавилонська, софора японська, різні види пальм, кактуси тощо.
Адреса: вул. Івана Ольбрахта, 6.Час роботи: 8.00 – 16.00. Екскурсії проводяться з 9. 00 до 14:00. Вихідні дні – субота і неділя.
Хрестовоздвиженський кафедральний греко-католицький собор - закладений собор був у XVII ст. Колись це був храм єзуїтського монастиря, а з 1773 р. належить Мукачівській греко-католицькій єпархії. Іконостас виконаний у бароковому стилі, на стінах - мармурові арабески. Знаходиться він на площі Капітульній, 1, по дорозі до Ужгородського замку.

Синагога - зведена в 1904 р., поєднала у собі марроканський, візантійський та романтичний стилі. Після Другої світової війни синагогу було переоблаштовано під філармонію, оскільки акустика в ній якнайкраще для підходила для цієї ролі. Сьогодні ж ця споруда відома як Закарпатська обласна філармонія.
Адреса: Театральна площа, 10.

Корзо - у перекладі з італійської «Корзо» означає місце для прогулянок. Цю назву вулиці пов’язують з італійськими графами Другетами, які володіли містом майже чотири століття. Архітектура вулиці сформувалася наприкінці 19 – на початку 20 століть. Корзо – центральна вулиця міста, яка буквально всіяна внутрішніми двориками, милими кав’ярнями, цікавими магазинами. Часто тут можна зустріти вуличних музикантів.

Провулок Гірчичне зерно - цілком передає фантастичну атмосферу Ужгорода. Він являє собою реконструйований куточок старовинного поселення з його колоритним торговим забарвленням. Незважаючи на те, що містечко було відтворено в 2010 р, воно як і раніше цілком передає віяння тієї епохи. Тут для всієї сім’ї надається унікальний шанс насолодитися в кондитерській ніжними тістечками, ознайомитися з оригінальним міським стилем, відвідати музей кави або посидіти в затишному ресторанчику.
Адреса: Вулиця Фединця, 12
Безумовно, в Ужгороді ще є багато цікавих музеїв, пам’ятників архітектури, парків та безліч нових незабутніх вражень.
Нагадаємо, Подорожі Україною: куди туристам з Харкова піти у Тернополі