• Головна
  • Програму «Прихисток» поновлено: як отримати виплати за житло для ВПО
11:50, 29 жовтня
Надійне джерело

Програму «Прихисток» поновлено: як отримати виплати за житло для ВПО

Програму «Прихисток» поновлено:  як отримати виплати за житло для ВПО

Що таке  «Прихисток»?

Ідея «Прихистку» в тому, щоб на єдиній онлайн платформі переселенці, які шукають житло, могли отримати його безоплатно, а люди, які можуть його надати, на тій самій платформі. Платформа з'явилася навесні 2022 року, й щоб стимулювати власників житла, було запропоновано компенсувати їм комунальні виплати, 450 гривень за людину.   

Платформа для пошуку безоплатного житла працює й наразі, там понад 35 000 пропозицій.

Програму «Прихисток» поновлено:  як отримати виплати за житло для ВПО, фото-1

Чому перестали сплачувати за «Прихисток» ?

Програма завжди фінансувалася коштом міжнародних донорів, а не з бюджету. Тому коли надходження від донорів скоротилися, в серпні повідомили про зупинення виплат.

Чому поновили програму «Прихисток»?

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) виділяє додаткові 265 мільйонів гривень на фінансування програми «Прихисток». 

Як отримати виплати «Прихисток» знову?

Як й раніше, щоб отримати компенсацію по програмі "Прихисток" потрібно звернутися до ЦНАПів з оригіналами документів власників приміщення та ВПО, що мешкають.  

Для того, щоб отримати компенсацію за вересень, потрібно подати заяву до кінця жовтня, а щоб отримувати компенсацію за жовтень й далі з 1 по 5 число кожного місяця.

Для тих, хто раніше не отримував виплати, але надає житло ВПО безоплатно,  потрібно зареєструвати своє житло на офіційному сайті проекту «Прихисток» і подати не пізніше наступного дня заяву органу місцевого самоврядування або виконавчого комітету. Зробити це можна через ЦНАП. В заяві потрібно вказати реквізити карти, на яку мають нараховувати виплати, адресу житла, а також ПІБ кожної розміщеної особи і додати копії їх посвідчень. 

Далі необхідно звернутися до виконкому або представницького органу громади, де розташоване житло, щоб отримати грошову допомогу. Якщо кількість ВПО змінюється чи вони виїжджають, про це потрібно у відповідний день надати заяву. Гроші будуть нараховані до 20 числа наступного місяця, якщо у власника житла немає заборгованостей за комунальні послуги. Сума - близько 450 гривень на місяць за кожного біженця.

Програму «Прихисток» поновлено:  як отримати виплати за житло для ВПО, фото-2

За що критикують програму «Прихисток» і чи є вона марнотратством?

З самого початку проєкту «Прихисток», частина ВПО реєструвалися у родичів, знайомих родичів, просто знайомих та навіть не знайомих людей, але лише потім господарі житла реєструвалися у програмі задля отримання виплат. При цьому неофіційно власники житла отримували й оренду плату з переселенців. 

По друге, частина ВПО вже не проживає у місцях реєстрації, але й вони самі, й господарі житла продовжують отримувати виплати. Адже у держави немає ресурсів перевірити всіх отримувачів соцвиплат, й це відбувається виключно за повідомленнями інших осіб про зміну переселенцем місця проживання, інформація з автоматизованих реєстрів та за попереднім попередженням ВПО.

Але при цьому гроші надані УВКБ ООН є цільовими, а тому не можуть бути перераховані на ЗСУ або інші мирні програми. До того ж для законослухняних власників житла вони є дійсно допомогою для оплати комунальних рахунків. 

Єдиний спосіб перевести їх на ЗСУ - спрямувати в донати. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ВПО #прихисток
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...