Субсидії на оренду житла для ВПО: як отримати у Харкові
Відсьогодні, 29 січня, в Україні запроваджується новий вид субсидії для переселенців. - на оренду житла.
Ця субсидія передбачає часткову або повну оплату за оренду житла. При цьому, субсидія на оплату комунальних платежів ніяких чином не впливатиме на отримання субсидії на оренду житла ‒ їх можна буде отримувати одночасно, розповіли у Пенсійному Фонді України.
Хто може отримати субсидію
Скористатися програмою можуть внутрішні переселенці, які відповідають таким критеріям:
- ВПО, які перемістилися до будь-якого регіону, що перебуває під контролем України, і не мають у власності житла на цих територіях із загальною площею понад 13,65м2 на кожного члена сім’ї;
- родини ВПО, житло яких знищено/пошкоджено і непридатне для проживання;
- родини, які витрачають на оренду житла понад 20% сукупного доходу;
- ВПО, які не отримують допомогу на проживання;
- ВПО, які не є учасниками програми “Прихисток”.
"Під перелік підпадає будь-яка родина ВПО, яка виїхала і не має власного житла на підконтрльній території (майно щонаменше 13 кв м на особу в родині), якщо є житло з меншою площею, це не враховується. Субсидією можна скористатися по всій території України, немає виключень по громадах, - розповіла Дарія Марчак, перша заступниця міністра соціальної політики України.
Які потрібні документи
Для отримання субсидії потрібно подати наступні документи:
- заява;
- договір найму;
- копії (скановані копії) документів, що підтверджують повноваження законного представника (у разі потреби), прав розпорядження житловим приміщенням (у разі потреби);
- додаткові документи у разі потреби.
Де подати документи
У Харкові договір оренди житла, підписаний наймодавцем та наймачем, подається ними особисто разом із заявою:
- у відділеннях Пенсійного фонду;
- через вебпортал чи застосунок ПФУ з накладанням електронного підпису;
- у ЦНАПах.
На який строк призначають субсидію
Субсидії призначатимуться з місяця, в який подано заяву, на 6 місяців з можливістю продовжити їх на такий самий період.
Заява розглядатиметься до 10 робочих днів. У разі позитивного прийняття рішення про призначення субсидію кошти перераховуватимуть на поточний рахунок в уповноваженому банку.
Що отримує орендодавець
Орендодавцям держава компенсує податки, які потрібно сплатити з доходу від оренди:
- власникам житла ‒ ПДФО та військовий збір;
- власникам житла, які є ФОП ‒ ставку єдиного податку.
Гроші отримає і родина ВПО, і орендодавець, тому що родина отримає компенсацію на проживання щоби оплатити договір оренди. Але власники не завжди хочуть укладати договори через те що виникають податкові зобовязання.
Тоді ми власнику житла орендодавцю компенсуватимемо податок, який він має сплатити державі за надання житла в оренду. Таким чином ми хочемо показати орендодавцям, що ми будемо їх підтримувати, аби тільки вони надавали житло в оренду ВПО і не перекладали на цих ВПО податки у вартість оренди.
Розмір субсидії
Є кілька важливих параметрів, які впливають на розмір: дохід родин - яку частину доходів родина витрачає на оренду. Якщо понад 20%, точно маєте право на субсидію на оренду. крім того, розмір буде залежати де саме ви знімаєте житло, оскільки ціни на оренду у Києві чи селі суттєво відрізняється. Вартість буде залежати від кількості членів родини, які проживають в орендованому житлі, оскільки на кожного члена має бути додаткова площа. Мінімальна квадратура, яка покривається у рамках субсидії 13,5 кв м. на одного члена родини, але не менше ніж 35 кв.м на родину. Навіть якщо це одинока особа пенсіонер з числа ВПО, є такий мінімальний критерій.
Наприклад, родина з 2 пенсіонерів з пенсією близько 5 тисяч грн, які знімають житло у Вінниці - в такій ситуації розмір субсидії приблизно 5600 грн. Якщо така ж родина зніматиме житло у Дніпрі, з урахуванням середньої вартості оренди житла, розмір субсидії 6100 грн. Але така ж родина з мінімальною пенсією може отримати субсидію у 7000 грн у Вінниці.
Нагадаємо, понад 17 тисяч власників житла у Харкові звернулись за компенсаціями за проживання переселенців