Компенсація ВПО за втрачене житло: як отримати
Відсьогодні для внутрішньо переміщених осіб, які втратили своє житло внаслідок російської агресії, доступні кошти для придбання нових домівок.
Загалом на підтримку родин ВПО спеціально на цей напрям компенсацій через єВідновлення Уряд спрямував 15 млрд грн. Завдяки цьому понад 10 тисяч родин зможуть отримати власне житло.
З цієї суми 4,3 млрд вже на рахунках Мінрозвитку та доступні для компенсації на придбання житла для ВПО з використанням 3467 житлових сертифікатів. Про це розповів Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
Скористатися цією програмою можуть українці зі статусом ВПО, які втратили свою єдину нерухомість. Послуга доступна для знищеного житла на підконтрольній території або в зоні активних бойових дій.
Важлива умова мати дійсну довідку ВПО. Якщо такої немає, то її можна отримати через:
- виконавчі органи сільських, селищних, міських рад
- Центр надання адміністративних послуг
- мобільний застосунок або Портал Дія.
Статус ВПО можна отримати навіть якщо переміщення відбулось в межах однієї громади.
Заявку на компенсацію можна подати через портал або застосунок Дія чи ЦНАП. Переліки на отримання компенсації формуються автоматично, виходячи з даних, вказаних у довідці ВПО.
Процедура отримання коштів
ВПО, які вже отримували за програмою єВідновлення житловий сертифікат за знищене житло і подавали заяву на бронювання коштів, мають право на компенсацію за новим напрямом, підкреслив Кулеба.
Жодних інших дій не потрібно. Відповідність вищезазначеним критеріям – єдина умова. У такому варіанті ви отримаєте сповіщення про успішне бронювання сертифіката та матимете 30 днів для його реалізації і придбання нової домівки.
Протягом 30 днів необхідно укласти угоду купівлі-продажу на придбання нової домівки та припинити право власності на знищене житло.
Якщо ВПЛ не подавали заяву на бронювання коштів – зробіть це через Дію чи ЦНАП. Протягом 5 робочих днів ви отримаєте підтвердження наявності коштів по сертифікату (обробка новостворених сертифікатів може зайняти більше часу).
“Наше завдання – підтримати якомога більше громадян, які втратили домівки через агресію росії. Ми постійно працюємо над розширенням спектра компенсацій, програм підтримки. У фокусі – допомога та підтримка внутрішньо переміщених осіб. Завдяки 15 млрд грн, які Уряд перерозподілив для підтримки ВПО, ми зможемо допомогти 10 тисяч сімʼям отримати новий дім“, – зазначив Олексій Кулеба.
Допомога українцям, які втратили своє житло через агресію росії – одне з найбільш пріоритетних завдань Мінрозвитку.
Це не просто питання нової нерухомості. Для нас це у першу чергу про гідність наших громадян і їхнє право на комфортне життя. Щоб відповідати цій місії ми працюємо над розширенням спектра програм компенсацій та підтримки внутрішньо переміщених осіб, наголосив урядовець.
У Харкові, за даними міської ради, станом на 1 лютого 2025 року зареєстровано 203,8 тис. ВПО, переважна більшість з Харківської та Донецької областей.
Серед ВПО, які мешкають у Харкові, - понад 12,2 тис. осіб з інвалідністю, майже 27,2 тис. дітей та 55,3 тис. пенсіонерів. Допомогу на проживання отримують 50,8 тис. родин.
Нагадаємо, субсидії на оренду житла для ВПО: як отримати у Харкові