
"Великоднє перемир’я” путіна на Харківщині: чому не можна довіряти московитам

Так зване Великоднє перемир’я залишилось пшиком: росіяни й не думали дотримуватись угоди.
Про те, чого варті обіцянки північного сусіда та його "миротворчі акції", свідчить конкретна цифра, яку навів Президент України Володимир Зеленський за даними доповіді Головкома Сирського: російська армія порушила російську ж обіцянку тиші за цю добу 2935 разів.
В ОТУ "Харків" заявили про 215 обстрілів з боку росіян протягом періоду коли начебто тривало оголошене агресорами перемир’я.
Військові, які воюють на Харківщині, або володіють ситуацією на фронті в нашому регіоні, розповіли про свої спостереження та пояснили, чому "перемир’я" стало черговим замилюванням очей з боку держави-агресора.
Начальник штабу спецпідрозділу "Кракен" Костянтин Немічев розповів про те, що спостерігав на лінії фронту у день оголошення путінського "миру".
Зранку 19 квітня по командній вертикалі в підрозділи рф почали передавати наказ: «о 18:00 – стоп вогонь». Командири попереджали – хто порушить, отримає не просто догану, а тюремний строк. Ініціатива викликала невдоволення серед російських солдатів. Після цього, приблизно о 16:30 виступив путін, та оголосив 30 годинне перемирʼя.
За його словами, ракетні удари ворог дійсно поставив на паузу, масштабних наступів не було, але засоби ураження малої та середньої дальності продовжували працювати. Нашим захисникам навіть вдалося евакуювати загиблих з деяких ділянок фронту, але водночас окупанти використали паузу, щоб навести переправи, встановити фортифікації та поповнити особовий склад.
Висновок такий, зупинити бойові дії на такому великому фронті за добу — неможливо. Без попередньої підготовки, без чіткого механізму, без мотивації в самих солдатів. Бо, як ми бачимо, деякому особовому складу рф по*ер на накази «вождя».

Командир 429-го окремого полку безпілотних систем "Ахіллес" Юрій Федоренко зазначив, що пасхальне "перемир'я" – це спроба противника перегрупуватися. Окупанти, які не полишають своїх намірів виконати загарбницькі завдання, використали паузу для накопичення сил та завдавали ударів по прифронтових зонах. Зокрема, багатостраждальна Куп’янщина на собі відчула силу московитського "миру" - у Великдень через влучання "шахеду" там згоріли десятки квартир.
На думку комбатанта, завдання путіна – говорити про мир та перемир'я, тягнути час, виконувати свої завдання по Україні і водночас зняти з РФ санкції, що блокують повне розгортання ведення бойових дій проти нашої країни.
"Вороги двійками-трійками намагаються підходити до переднього краю, аби накопичуватися та потім перегрупуватися, щоб спробувати ривком вибити Сили оборони з позицій. Також противник намагався підтягувати інженерну техніку, якщо говорити про його наміри щодо форсування р. Оскіл. Звісно, ворожа логістика робила спроби максимально поповнити боєкомплекти для гармат та інших центрів, звідки відбувається ураження позицій українських оборонців", - розповів Федоренко.

Речник ОСУВ "Хортиця" Віктор Трегубов також стверджує: пауза не завадила росіянам накопичувати сили на Харківщині.
"На Харківському напрямку армія РФ не має жодних тактичних успіхів. На Вовчанську росіяни застрягли і далі не йдуть. Там низька інтенсивність атак. На Куп'янщині є спроби росіян переправитися за річку Оскіл, перекинути туди якомога більше техніки і налагодити стабільне постачання. Також це спроби дійти до міста Куп'янська та атакувати Борову з іншого напрямку", — сказав військовий.
"Тонкий тролінг", "креатив кремля", "путінський спектакль" - у політологів вистачило епітетів для визначення чергового путінського трюка, який був затіяний заради одного глядача - президента Трампа, і метою якого було звинуватити Україну в зриві "перемир‘я".
Україна гідно відреагувала й на цей підступний крок московії. "Тридцять днів можуть дати миру шанс" - цю пропозицію Зеленського проігнорували в кремлі. Тож спроба інформаційної операції росіян провалилася, в тому числі в західному інфополі, а це - ще один крок України до перемоги.
Українцям треба затямити: кожне "перемир’я" від росіян — не про мир, а про те, щоб перегрупуватись, посилитись та нанести потужніший, болючіший та підступніший удар.