• Головна
  • Мобілізація 2025: де та як вручають повістку?
15:00, 18 квітня
Надійне джерело

Мобілізація 2025: де та як вручають повістку?

Мобілізація 2025: де та як вручають повістку?

В умовах воєнного стану питання мобілізації в Україні вимагає чіткого розуміння прав та обов'язків військовозобов'язаних. Важливо знати, хто має право вручати повістки, де і як це відбувається, а також у якій ситуації потрібно терміново вирушати на фронт. Ці нюанси необхідні для запобігання порушенням прав військовозобов'язаних.

Процес вручення небойових повісток

Небойовими є такі, які громадянину видаються для уточнення даних або проходження ВЛК. Видати можуть:

  • представники ТЦК
  • представники місцевих виконавчих органів
  • голови правління ОСББ
  • керівники організацій, що надають послуги з управління багатоквартирними будинками
  • представники організації, в який працює військовозобов'язаний
  • правоохоронці.

Що стосується місця та часу, то юристка Катерина Аніщенко зазначила:

Місце та час вручення повістки не були врегульовані. Вручити повістку можуть як на блокпосту, так і в торгівельних центрах. У будь-яких місцях громадських. В кав’ярнях, парках, в магазинах, спортивних клубах — взагалі будь-де.

При цьому, для того, щоб повістка вважалася врученою особисто, військовозобов'язаний повинен поставити особистий підпис про отримання, а процес вручення має бути зафільмовано. Якщо ж повістку відправили поштою, то днем вручення буде вважатися день, коли її отримали, працівник пошти зафіксував відмову від неї або відсутність адресата за вказаною адресою. При цьому, працівники Укрпошти сповіщати про отримання повістки усіма способами, які доступні. Серед них, зокрема, повідомлення у Viber.

Після отримання такої повістки потрібно з'явитися в ТЦК особисто протягом семи днів. Якщо немає такої можливості, то потрібно протягом трьох днів сповістити ТЦК про це, але причина має бути поважна:

  • природна перешкода або стихійне лихо
  • воєнні дії
  • хвороба
  • смерть родича.

У разі неявки буде загрожувати штраф від 17 до 25,5 тисяч гривень. При цьому, якщо його не буде сплачено за 15 днів, то справу буде передано до виконавчої служби.

Вручення бойової повістки

Цей документ називають також мобілізаційним розпорядженням, і його видають для того, аби особа виїхала до вказаного місця збору, щоб потім відправитися до військової частини. На вулиці мобілізаційне розпорядження не видають, а мають вручати тільки в приміщенні ТЦК, отримавши від військовозобов'язаного особистий підпис. Для отримання бойової повістки особа має пройти ВЛК і бути визнаною придатною до служби.

В бойовій повістці вказана конкретна назва та адреса військової частини, до якої потрібно буде прибути впродовж 24 годин. У разі неявки може загрожувати кримінальна відповідальність: до п'яти років за ґратами. Проте у разі серйозних обставин через суд можна буде отримати більш м'яке покарання: умовний або випробувальний термін.

При цьому, мобілізаційне розпорядження не означає миттєве потрапляння на фронт. До цього особа має впродовж 3-4 тижнів проходити:

  • навчання в спеціальному центрі, якщо не має військового досвіду
  • бойове злагодження (напрацювання внутрішньої комунікації шляхом тренувань) у пункті постійної дислокації військової частини.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ТЦК #повістка #мобілізація #ЗСУ #ВЛК
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...